Droga Krzyżowa ulicami miasta

thumbnailJuż po raz piąty w Niedzielę Palmową w naszej parafii odprawione zostało nabożeństwo Drogi Krzyżowej wzdłuż ulic Szpitalnej i Bytomskiej.

Rozważania poprowadził ks. proboszcz kan. Jarosław Wolski. Przemarsz procesji z lampionami rozpoczął się o godzinie 19.00 przy bramie szpitala. Siedmiostopniowy mróz nie przeszkodził chętnym w modlitwie i kulkusetosobowa grupa wiernych powędrowała śladami Chrystusa, rozważając kolejne stacje Jego Męki na czeladzkich ulicach. Trudu niesienia krzyża mogli spróbować wszyscy zgromadzeni. Przy kolejnych stacjach przejmowali krzyż przedstawiciele poszczególnych wspólnot parafialnych, grup zawodowych, liturgicznej służby ołtarza i sióstr karmelitanek. Gdy ciężki krzyż wniesiono do kościoła, ksiądz proboszcz podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w rozważaniu Męki Pańskiej na ulicach miasta oraz tym, którzy pomogli w jego przygotowaniu i bezpiecznym zorganizowaniu. Nabożeństwo zakończyło się ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego.  

Tekst: Paweł Mięsiak
Zdjęcia: Paweł Mięsiak i Krzysztof Paliga