Diecezjalna Pielgrzymka Chorych do Czeladzi

Parafia pw. św. Stanisława w Czeladzi i ks. Jarosław Wolski zapraszają na Diecezjalny Dzień Chorych. Jego centralnym punktem będzie 2 września (środa) o godz. 10.00 Msza św. pod przewodnictwem bp Grzegorza Kaszaka.

- Po raz pierwszy tradycyjną pielgrzymkę chorych i starszych do naszego kościoła połączymy z 1 Diecezjalnym Festynem Zdrowia – informuje ks. Jarosław Wolski. Osoby, które 2 września odwiedzą Czeladź będą mogły już od godz. 8.00 na rynku obok centralnego kościoła miasta skorzystać z szeregu bezpłatnych badań: badania raka jelita grubego (CEA); badania raka gruczołu krokowego – prostaty (TSA); badania mammograficznego dla kobiet po 40 roku życia; rentgenu klatki piersiowej.

Pielgrzymkę chorych rozpocznie około 9.30 konferencja ks. Stefana Wyporskiego o pomocy Caritas niesionej ludziom starszym i chorym. W czasie Mszy św. poświęcony zostanie natomiast sztandar Szkoły Podstawowej nr 7 w Czeladzi, która obchodzi 50 – lecie istnienia. Była to pierwsza tzw. „tysiąclatka” w naszym kraju. Po Mszy św. uczestnicy liturgii są zaproszeni na ciepły posiłek z kuchni polowej oraz kanapki przygotowane przez Sodalicję Mariańską i Żywy Różaniec z parafii św. Stanisława w Czeladzi.

Bardzo ważnym elementem spotkania będzie możliwość rozmowy z członkami wspólnoty „Betlejem” w Jaworznie oraz wolontariuszami i pracownikami hospicjów: "św. Tomasza" w Sosnowcu i "Cordis" w Mysłowicach. Przed kościołem każda z tych instytucji będzie prezentowana w specjalnie rozstawionych namiotach.

- Serdecznie zapraszam do Czeladzi zwłaszcza chorych i starszych wiekiem, ale nie tylko. Matka Boża Pocieszenia czeka na was!  – mówi ks. Jarosław Wolski.

źródło: www.diecezja.sosnowiec.pl / ks. Jarosław Kwiecień