Jubileusz
Jubileusz - msza święta

jubileuszKulminacją Jubileuszu 750-lecia parafii p.w. św. Stanisława B.M. była odprawiona w dniu święta  Patrona, 8 maja 2010 r., Msza Święta Pontyfikalna, której przewodniczył Metropolita Częstochowski ks. abp Stanisław Nowak. Koncelebrantami byli Biskup Sosnowiecki ks. dr Grzegorz Kaszak, który wygłosił homilię oraz ks. bp Piotr Skucha Biskup Pomocniczy.

Więcej…
 
Muzyka Wojciecha Kilara na finał Jubileuszu

koncert_miniZwieńczeniem uroczystości Jubileuszu 750-lecia parafii p.w. św. Stanisława B.M. był niedzielny 9 maja br.) koncert symfoniczny, jaki odbył się w kościele św. Stanisława B.M., w wykonaniu orkiestry i chóru Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka.

Więcej…
 
Procesja z darami
Więcej…
 
Jubileusz w TVP
Więcej…
 
Nowenna przed uroczystością św. Stanisława BM i wielkim jubileuszem 750-lecia parafii
Więcej…
 
Program uroczystości jubileuszowych
Więcej…
 
Jubileusz tuż tuż...

Już dziś przezentujemy plan uroczystości obchodów 750-lecia naszej parafii. Szczegóły na plakacie.

 
Napisali: zabytkowe drzwi cieszą wiernych i turystów

W kościele pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Czeladzi zakończyły się prace konserwatorskie przy zabytkowym portalu. Unikatowy w skali całego regionu zabytek został przeniesiony obok głównego wejścia. Teraz bez problemu można podziwiać ten wyjątkowy element świątyni. Całość renowacji kosztowała ponad 30 tys. zł. Część funduszy pochodzi z budżetu miasta, a część ze składek parafialnych.

Więcej…
 
Napisali: kościół i parafia zagrają główne role

Rozpoczęły się zdjęcia do krótkometrażowego filmu dokumentalnego o 750-leciu parafii i kościoła św. Stanisława BM w Czeladzi. W maju 2010 roku film ma być gotowy.

Więcej…
 
Jubileusz 750-lecia parafii

W roku 2010 przypada wielki jubileusz 750-lecie powstania Parafii św. Stanisława biskupa i męczennika w Czeladzi. W ramach przygotowania do jubileuszu najstarszej parafii Zagłębia od września rozpoczniemy cykl nabożeństw oraz spotkań duszpasterskich. Jubileusz to także okazja do ożywienia religijnego w naszej parafii, a także większej dbałości o dziedzictwo duchowe i materialne poprzednich pokoleń. Rozpoczynamy niezbędne prace remontowe i konserwatorskie przy obiektach wymagających natychmiastowych prac. W pierwszym rzędzie dotyczy to remontu generalnego plebanii, budynku katechetycznego oraz prac związanych z projektem ogrzewania kościoła. Planowane prace wymagają znacznych środków finansowych, co skłania nas do apelu o pomoc, we wspólnym dziele ratowania wielkiego dzieła naszych przodków.

W każdą trzecią niedzielę miesiąca prosimy o dar serca na rzecz planowanych prac inwestycyjno-remontowych. Ofiarodawcom już z góry składamy serdecznie Bóg Zapłać!