Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę Wielkiego Postu 28.02.2021.
 1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy niedzielę ,,Daru Serca”. Wszystkim Dobroczyńcom jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na potrzeby kościoła, zarówno na tacę jak i poprzez przelew na konto Parafii. Bóg zapłać.
 2. Jutro, w poniedziałek 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W tym dniu zapraszamy na Liturgię Słowa o godz. 11:00, by wspólnie pomodlić się i uczcić pamięć żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.
 3. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
  W tym tygodniu przypada 1 Czwartek, 1 Piątek i 1 Sobota miesiąca. W czwartek, Msza Św. w intencji powołań o godz. 7:30, po tej Mszy całodzienne wystawienie N.S. do godz. 17:30. W piątek, Msza Św. Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 7:30 i 18:00. W sobotę, Msza Św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:30.
  W piątek o godz. 15:00, Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem N.S. do godz. 16:30. Będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.
  Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu o godz.16:30 dla dzieci i o godz. 17:15 dla wszystkich. W niedziele Wielkiego Postu po Mszy o godz. 16:00, Gorzkie Żale z wystawieniem NS i kazaniem pasyjnym.
 4. Trwa akcja Rodzinnej Skarbonki Miłosierdzia. W zakrystii możemy nabyć skarbonki, do których przez cały okres Wielkiego Postu rodzina składa ofiary – wyrzeczenia. Jest to wsparcie dla osób potrzebujących w naszej parafii. Skarbonki przynosimy do kościoła w Wielki Piątek lub w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
  W czasie Wielkiego Postu w kościele jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla osób starszych i samotnych oraz z niskimi dochodami.
  W zakrystii są do nabycia Paschaliki.
 5. W przyszłą niedzielę 7 marca o godz. 12:30 pragniemy zaprosić na wspólną modlitwę oraz Mszę świętą połączoną z obrzędem kolędowym mieszkańców naszej parafii, którzy nie mogli z różnych powodów wcześniej w niej uczestniczyć.
  Zapraszamy także wiernych spoza naszej parafii, będących duchowo związanymi z naszą świątynią. Podczas Mszy św. zostanie udzielone wiernym błogosławieństwo i odmówiona zostanie modlitwa, którą tradycyjnie odmawialiśmy w domach podczas kolędy. Odbędzie się również obrzęd zawierzenia św. Józefowi. Wierni zostaną pokropieni wodą święconą i otrzymają pamiątki kolędowe. Przy okazji tego spotkania wierni będą mogli złożyć swój dar kolędowy.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
 8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli : +Marian Krupa – lat 70, +Stanisława Połacik – lat 105 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…