Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę Wielkiego Postu 07.03.2021.
 1. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem N.S.
  Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu o godz.16:30 dla dzieci i o godz. 17:15 dla wszystkich. W niedziele Wielkiego Postu po Mszy o godz. 16:00, Gorzkie Żale z wystawieniem NS i kazaniem pasyjnym.
  Zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji o odnowę moralną narodu polskiego, która odbędzie się w sobotę 13 marca o godz. 13.00, na czeladzkim Rynku.
  W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 Msza Św. zbiorowa rocznicowa – możemy zamawiać intencje za żyjących Jubilatów i Solenizantów z okazji Urodzin, rocznicy Ślubu, Chrztu oraz Imienin.
 2. Trwa akcja Rodzinnej Skarbonki Miłosierdzia. W zakrystii możemy nabyć skarbonki, do których przez cały okres Wielkiego Postu rodzina składa ofiary – wyrzeczenia. Jest to wsparcie dla osób potrzebujących w naszej parafii. Skarbonki przynosimy do kościoła w Wielki Piątek lub w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
  W czasie Wielkiego Postu w kościele jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla osób starszych i samotnych oraz z niskimi dochodami.
  W zakrystii są do nabycia Paschaliki.
 3. W Uroczystość Zwiastowania NMP w czwartek 25.03.2021 r. podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste złożenie ślubowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby gotowe podjąć się duchowej adopcji proszone są o wypełnienie i złożenie deklaracji w zakrystii. Formularze znajdują się przy bocznym wejściu do kościoła. Szczegóły na plakatach.
 4. We wtorek 9 marca o godz. 17.00 w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 5. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wzięli udział w Mszach św. połączonych z obrzędem kolędowym. Bóg Zapłać za wspólną modlitwę i złożony przy tej okazji kolędowy Dar Serca.
  W najbliższą niedzielę pragniemy zaprosić na Mszę św. o godz. 12:30 wszystkich dla których ta godzina jest odpowiednia, by uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. Jeśli ilość uczestniczących parafian będzie świadczyć o zapotrzebowaniu na tę kolejną Mszę św., podejmiemy decyzję o wprowadzeniu jej na stałe.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
 8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli : +Elżbieta Ożarowska - Dzierzenga – lat 75, +Józefa Tańska – lat 78, +Włodzimierz Żabicki – lat 78 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…