Ogłoszenia duszpasterskie na 4 niedzielę Wielkiego Postu 14.03.2021.
 1. Dzisiaj 4 niedziela Wielkiego Postu, zwana Laetare (Radujcie się). Kościół cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych i łask płynących z Chrztu i Eucharystii. W tradycji rzymskiej jest to „Niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami, a papież złotą różę ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.
 2. We wtorek o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną do św. Judy Tadeusza. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem N.S.
  Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu o godz.16:30 dla dzieci i o godz. 17:15 dla wszystkich. W niedziele Wielkiego Postu po Mszy o godz. 16:00, Gorzkie Żale z wystawieniem NS i kazaniem pasyjnym.
 3. Trwają przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, który w naszej parafii przewidywany jest w dzień Odpustu ku czci św. Stanisława BM, 8 maja o godz. 18:00. W związku z tym zapraszamy do kościoła na spotkanie kandydatów do Bierzmowania ze szkoły średniej w najbliższy wtorek o godz. 17:00, a kandydatów ze szkoły podstawowej również we wtorek o godz.18:30. Obecność na tych spotkaniach jest istotnym warunkiem dopuszczenia do Bierzmowania.
 4. W piątek 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Na godz. 16:00 zapraszamy szczególnie dzieci wraz z rodzicami, gdyż zaraz po zakończeniu Mszy odbędzie się dla nich Droga Krzyżowa. W tym dniu, ze względu na uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Trwa akcja Rodzinnej Skarbonki Miłosierdzia. W zakrystii możemy nabyć skarbonki, do których przez cały okres Wielkiego Postu składamy ofiary dla osób potrzebujących z naszej parafii. Skarbonki przynosimy do kościoła w Wielki Piątek lub w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W czasie Wielkiego Postu w kościele jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla osób starszych i samotnych oraz z niskimi dochodami. W zakrystii są do nabycia Paschaliki.
  W niedzielę 21 marca, Parafialny Oddział Caritas, organizuje zbiórkę do puszek na paczki żywnościowe dla osób potrzebujących.
 6. W Uroczystość Zwiastowania NMP w czwartek 25.03.2021 r. podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste złożenie ślubowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby gotowe podjąć się duchowej adopcji proszone są o wypełnienie i złożenie deklaracji w zakrystii. Formularze znajdują się przy bocznym wejściu do kościoła. Szczegóły na plakatach.
 7. Najbliższa niedziela to niedziela ,,Daru Serca”, podczas której będziemy się modlić za Ofiarodawców i Darczyńców naszej świątyni, a ofiara złożona w tym dniu na tacę będzie przeznaczona na jej utrzymanie. Składamy serdeczne podziękowania Darczyńcom naszej świątyni za wszystkie złożone dotychczas ofiary, zarówno na tacę jak i poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.
 8. Kapłan uda się z wizytą przedświąteczną do chorych w sobotę 27 marca od godz. 8:00. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 9. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12:30 w niedzielę wszystkich dla których ta godzina jest odpowiednia, by uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. Jeśli ilość uczestniczących parafian będzie świadczyć o zapotrzebowaniu na tę kolejną Mszę św., podejmiemy decyzję o wprowadzeniu jej na stałe.
 10. Po każdej Mszy św. nadal istnieje możliwość udzielenia parafianom i gościom błogosławieństwa kolędowego. Zachęcamy do tego szczególnie tych wiernych, którzy nie mogli wcześniej uczestniczyć w Mszach połączonych z obrzędem kolędowym. Chętnych prosimy o pozostanie w kościele i poproszenie kapłana o wspólną modlitwę w intencji własnej lub całej rodziny oraz pokropienie wodą święconą i indywidualne błogosławieństwo. Przy tej okazji wierni otrzymają pamiątki i będą mogli również złożyć swój dar kolędowy.
 11. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
 13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli : +Celina Szulczewska – lat 94, +Jerzy Juszczak – lat 53 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…