Ogłoszenia duszpasterskie na 5 niedzielę Wielkiego Postu 21.03.2021.
 1. Dzisiaj 5 niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa.
  Dzisiaj również przypada niedziela ,,Daru Serca”. Modlimy za Ofiarodawców i Darczyńców naszej świątyni, a ofiara złożona dzisiaj na tacę będzie przeznaczona na jej utrzymanie. Składamy serdeczne podziękowania Darczyńcom naszej świątyni za wszystkie złożone dotychczas ofiary, zarówno na tacę jak i poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.
  Parafialny Oddział Caritas, przeprowadza dzisiaj zbiórkę do puszek na paczki żywnościowe dla osób potrzebujących.
 2. Jutro w poniedziałek, 22 marca o godz. 18:00, zapraszamy wszystkich czcicieli św. Szarbela, na Mszę św. w intencji o uzdrowienie duszy i ciała.
  W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem N.S.
  Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu o godz.16:30 dla dzieci i o godz. 17:15 dla wszystkich. W niedziele Wielkiego Postu po Mszy o godz. 16:00, Gorzkie Żale z wystawieniem NS i kazaniem pasyjnym.
 3. W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste złożenie ślubowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby gotowe podjąć się duchowej adopcji proszone są o wypełnienie i złożenie deklaracji w zakrystii. Formularze znajdują się przy bocznym wejściu do kościoła.
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Zapraszamy na uroczyste poświęcenie palm - żywych gałązek krzewów lub drzew. W liturgii tego dnia wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.
 5. W zakrystii możemy nabyć skarbonki Caritas oraz świece zwane Paschalikami. W czasie Wielkiego Postu w kościele jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla osób potrzebujących naszego wsparcia.
 6. Kapłan uda się z wizytą przedświąteczną do chorych w sobotę 27 marca od godz. 8:00. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 7. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12:30 w niedzielę wszystkich dla których ta godzina jest odpowiednia, by uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. Jeśli ilość uczestniczących parafian będzie świadczyć o zapotrzebowaniu na tę kolejną Mszę św., podejmiemy decyzję o wprowadzeniu jej na stałe.
 8. Po każdej Mszy św. nadal istnieje możliwość udzielenia parafianom i gościom błogosławieństwa kolędowego. Chętnych prosimy o pozostanie w kościele i poproszenie kapłana w zakrystii o modlitwę oraz pokropienie wodą święconą i błogosławieństwo. Przy tej okazji wierni otrzymają pamiątki i będą mogli również złożyć swój dar kolędowy.
 9. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Kościoły Misyjne.
 10. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli : +Marianna Boś – lat 78, +Janina Kramarz – lat 88, +Marianna Sobańska – lat 93, +Helena Popielska – lat 91 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…