Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową 28.03.2021.
 1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy niedzielę ,,Daru Serca”. Wszystkim Dobroczyńcom składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na potrzeby kościoła, zarówno na tacę jak i poprzez przelew na konto Parafii. Bóg zapłać.
  Dzisiaj przypada 12 rocznica święceń biskupich naszego biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka. Módlmy się, aby Bóg darzył Jubilata obficie swoim błogosławieństwem, zdrowiem i potrzebnymi łaskami.
 2. Przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W Wielkim Tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  W Wielki Czwartek – rozpoczynamy Triduum Paschalne. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, po niej przeniesienie NS i adoracja w kaplicy przechowywania (ciemnicy) do godz. 21:00.
  W Wielki Piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00, Droga Krzyżowa o godz. 17.00, a o godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Po niej przeniesienie NS do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 24:00. W Wielki Piątek podczas adoracji krzyża ofiara na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w godz. od 9.00 do 14.00 co pół godziny, a ostatnie poświęcenie o godz. 15:00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00.
  W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - o godz. 6:00 Msza św. rezurekcyjna. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Kolejne Msze św. o godz. 8:30, 10:00, 11:15, dodatkowa Msza Św. chrzcielna o godz. 12:30 oraz po południu o godz. 16:00 i 18:00. br>W niedzielę 11 kwietnia nie będzie już Mszy o godz. 12:30, natomiast powróci Msza św. o godz. 20:15.
 3. W zakrystii możemy nabyć skarbonki Caritas. W kościele jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla osób potrzebujących naszego wsparcia.
  W ubiegłą niedzielę na paczki żywnościowe dla potrzebujących została zebrana kwota 752 zł 20 gr. Parafialny Oddział Caritas składa serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom. br>Dzisiaj przeprowadzana jest zbiórka do puszek na potrzeby Misji i rozwój kościołów misyjnych na świecie.
 4. Po każdej Mszy św. nadal aktualna jest możliwość udzielenia parafianom i gościom błogosławieństwa kolędowego. Chętnych prosimy o pozostanie w kościele i poproszenie kapłana w zakrystii o modlitwę oraz pokropienie wodą święconą i błogosławieństwo. Przy tej okazji wierni otrzymają pamiątki i mogą złożyć swój dar kolędowy.
 5. Zgodnie z obecnymi regulacjami prawnymi w dniach od 27.03. do 9.04. w naszym kościele może przebywać jednocześnie 107 osób, przy zachowaniu aktualnych zasad bezpieczeństwa.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
 8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszły śp. zmarłe : +Wanda Kowalska – lat 93, +Krystyna Sagan – lat 82, +Maria Jurczyńska – lat 74, +Wanda Wojtasik - lat 57 - polecajmy je oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…