Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania 04.04.2021.
 1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Jutro, w poniedziałek , Msze święte o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:15, 16:00 i o 18:00. Tego dnia modlimy się za wyższe uczelnie Katolickie, a kolekta zebrana na tacę przeznaczona będzie na ich utrzymanie.
 2. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem N.S.
  Za tydzień Niedziela Miłosierdzia otwierająca Tydzień Miłosierdzia. W naszym Kościele Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego odbędzie się o godz. 15:00. W niedzielę 11 kwietnia nie będzie już Mszy o godz. 12:30, natomiast powróci Msza św. o godz. 20:15. W najbliższą niedzielę o 16.00 Msza św. Rocznicowa.
 3. Po każdej Mszy św. nadal (bez względu na obecny okres liturgiczny) aktualna jest możliwość udzielenia parafianom i gościom błogosławieństwa kolędowego. Chętnych prosimy o pozostanie w kościele i poproszenie kapłana w zakrystii o modlitwę oraz pokropienie wodą święconą i błogosławieństwo. Przy tej okazji wierni otrzymają pamiątki i mogą złożyć swój dar kolędowy.
 4. Serdecznie dziękujemy p.profesor Danucie Jama, pracownikowi Politechniki Śląskiej, naszej parafiance, za ofiarowanie kropielnicy do kościoła. Każdy może zaczerpnąć wody święconej, a kropielnica będzie miała swoje miejsce przy chrzcielnicy.
  Podziękowanie za wykonanie ciemnicy, grobu Pańskiego oraz dekoracji kwiatowej kierujemy do p.Doroty. Podziękowanie za pomoc przy pracach kierujemy do p.Darii, p.Władysława Kidawy, p.Krzysztofa Świderskiego. Serdeczne podziękowanie kierujemy do ofiarodawcy i autora obrazu nad grobem Pańskim - p.Agnieszki Biskup z Jaworzna.
  Wszystkim, którzy nie tylko pracą ale i modlitwą pomogli w budowie Grobu Pańskiego składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
 6. W tym trudnym czasie niech nie zaginie nadzieja, że Bóg czuwa nad nami. Wspierajmy się wzajemnie wiarą w Zmartwychwstałego, a miłość, którą okazujemy sobie nawzajem, niech będzie miłością, która wypływa z Miłości Boga do Nas: „...On tak umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy miał życie wieczne...”. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.