Ogłoszenia duszpasterskie na 3 Niedzielę Wielkanocną 18.04.2021.
  1. Rozpoczynający się dzisiaj 13 Tydzień Biblijny, ubogaca tegoroczny program duszpasterski, poświęcony Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Dzisiejsza niedziela jest równocześnie Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Ogólnopolskie uroczystości z nim związane odbywają się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz na Jasnej Górze. Postarajmy się, aby Tydzień Biblijny był kolejną szansą na poznawanie i pogłębianie naszej relacji ze Słowem Bożym, poprzez lekturę i modlitwę Pismem Św.Informujemy, iż nasza parafia czyni obecnie starania o zgodę konserwatora zabytków w związku z planowanym remontem dachu i kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Starania parafii o zgodę i planowany remont połączmy ze wspólnymi modlitwami w tej intencji, aby Pan Bóg dopomógł swoją Łaską w realizacji planów, a Jego Opatrzność czuwała nad całością przedsięwzięcia.
  2. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 17:00 w kościele. Również we wtorek, o godz. 18.00, Msza Św. z Nowenną do św. Judy Tadeusza. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W każdy piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem N.S.
  3. W czwartek, 22 kwietnia o godz. 18:00, zapraszamy wszystkich czcicieli św. Szarbela, na Mszę św. w intencji o uzdrowienie duszy i ciała. Msza św. połączona będzie z błogosławieństwem relikwiami św. Szarbela.
  4. W przyszłą niedzielę 26 kwietnia przypada 15 Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. To dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Świadomi skali wypadków komunikacyjnych i nieszczęść ludzkich z nimi związanych, połączymy modlitwę z dodatkowym błogosławieństwem kierowców i pojazdów. W związku z tym prosimy kierowców, którzy wyrażą chęć poświęcenia pojazdów, aby ustawiali je obok kościoła, podobnie jak w dniu św.Krzysztofa. Modlitwa w intencji kierowców i poświęcenie pojazdów będzie za tydzień podczas każdej Mszy św. Ofiara składana przy tej okazji posłuży na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  5. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
  6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
  7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszły śp. zmarłe:
    +Zofia Podlewska – lat 76 , +Anna Lolo – lat 83, +Danuta Małkiewicz – lat 89 – polecajmy je oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…