Ogłoszenia duszpasterskie na 18 Niedzielę zwykłą 01.08.2021.
  1. Rozpoczęliśmy sierpień - miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce. Serdecznie zachęcamy do zachowania trzeźwości w trosce o nasze rodziny, o naszych bliskich i Ojczyznę.
  2. W ostatnich dniach wskutek gwałtownych burz i powodzi, zarówno w Polsce jak i za granicą, wiele osób straciło domy i dorobek całego życia. Dzisiaj podczas Mszy Świętych modlimy się za poszkodowanych, a po każdej Mszy odbywa się zbiórka do puszek funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.
  3. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W tym tygodniu przypada 1 Czwartek, 1 Piątek i 1 Sobota miesiąca. W czwartek Msza Św. w intencji powołań o godz. 7:30, po tej Mszy całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu, które kończy się przed Mszą o godz. 18:00. W piątek o godz. 15:00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem N.S. Również w piątek, Msza Św. Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 7:30 i 18:00. W sobotę, Msza Św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:30. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. rocznicowa – możemy zamawiać intencje dziękczynne lub błagalne za naszych żyjących bliskich, w kancelarii lub zakrystii, także przed Mszą św.
  4. Msze św. podczas wakacji w dni powszednie są odprawiane o godz. 7:30 i 18:00. W niedzielę nie ma Mszy o godz. 18:00, natomiast jest odprawiana Msza o 20:15. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty jest przed każdą Mszą św., a w razie potrzeby również po Mszy, po zgłoszeniu w zakrystii.
  5. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
  6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
  7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli:
    + Teresa Mantykiewicz – lat 74, + Marianna Żywczowska – lat 79, + Tadeusz Skrzypiec – lat 77 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…