Ogłoszenia duszpasterskie na 28 Niedzielę Zwykłą 10.10.2021.
  1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas. Ks.Tomasz Folga - dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej informuje, iż ofiary zostaną przeznaczone m.in. na schroniska i noclegownie dla bezdomnych, Dom Matki i Dziecka, spiżarnie Caritas, rehabilitację i leczenie niepełnosprawnych, opiekę nad dziećmi i osobami starszymi. Pod codzienną opieką diecezjalnej Caritas jest ponad 13 tys. osób. Za każde wsparcie, a szczególnie za złożone ofiary do puszek w imieniu naszych podopiecznych z serca dziękujemy.
  2. We wtorek 12.10. o godz. 16:00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Sodalicji Mariańskiej. Zapraszamy członków i sympatyków. Również we wtorek 12.10 o godz. 18:00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem N.S.
  3. Wyrazem naszej wiary w życie wieczne oraz wdzięczności wobec zmarłych jest modlitwa w ich intencji. Przyjmujemy wypominki roczne (na niedziele o godz. 7:00, 10:00 i 18:00), oktawalne ( z różańcem i Mszą św. w dniach od 2 do 9 listopada) i jednorazowe (w dniu 2 listopada o godz. 8:00 lub 9:00). Wypominki możemy zamawiać w kancelarii parafialnej i zakrystii. Kartki wypominkowe dostępne są przy wyjściu z kościoła. Prosimy o bardzo czytelne wypisanie zmarłych oraz dodanie dokładnej informacji jakie to wypominki i na którą godzinę.
  4. W czwartek 14.10. przypada Dzień Edukacji Narodowej. Polecamy Bogu w modlitwie nauczycieli, wychowawców, pedagogów, katechetów i wszystkich pracowników szkoły. Życzymy im potrzebnych Łask, zdrowia oraz światła i mocy Ducha Świętego.
  5. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
  6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
  7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszły śp. zmarłe :
    + Wiktoria Szatan – lat 77, + Maria Dąbek – lat 88, + Zdzisława Kamińska – lat 88, + Halina Kołodziej – lat 77 - polecajmy je oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…