Ogłoszenia Duszpasterskie na 31 Niedzielę Zwykłą – 31.10.2021.
 1. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus przeżywają w tym roku Jubileusz 100-lecia istnienia swojego Zgromadzenia. Z tej okazji gościmy dzisiaj Siostry ze wspólnoty czeladzkiej.
  Po Mszy św. wyświetlona zostanie 20-minutowa prezentacja przedstawiająca historię Zgromadzenia. Zachęcamy do jej obejrzenia. Siostry będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane różańce, płytę CD z kolędami w wykonaniu sióstr oraz książkę o matce Cecylii pochodzącej z Czeladzi. Można w ten sposób wesprzeć działalność Sióstr i prowadzone prace remontowe. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Przy bocznym wyjściu z kościoła dostępna jest Księga Jubileuszowa. Można do niej wpisywać intencje modlitewne, w których Siostry będą się modlić przez najbliższy miesiąc. Jest to dar Jubileuszowy Sióstr dla parafii.
  Wszyscy włączający się w obchody Jubileuszu uczestniczą w przyznanych Siostrom przez Stolicę Apostolską odpustach.
 2. Wyrazem naszej wiary w życie wieczne oraz wdzięczności wobec zmarłych jest modlitwa w ich intencji. Przyjmujemy wypominki roczne (na niedziele o godz. 7:00, 10:00 i 18:00), oktawalne ( z różańcem i Mszą św. w dniach od 2 do 9 listopada) i jednorazowe (w dniu 2 listopada o godz. 8:00 lub 9:00).
 3. Jutro w poniedziałek 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:15, o godz. 13:30 na cmentarzu parafialnym odbędzie się procesja z różańcem za zmarłych, a po niej Msza około godz. 14:00 i ostatnia Msza o 18:00.
  We wtorek 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. w tym dniu o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
  Wypominki jednorazowe z Różańcem we wtorek 2 listopada o godz. 8:00 i 9:00. Wypominki oktawalne z Różańcem codziennie przez 8 dni, od wtorku 2 listopada do wtorku 9 listopada włącznie, o godz.17:00, a po nich Msza Św. w intencji polecanych Zmarłych. (W niedzielę 7.11. wyjątkowo po Mszy o 16:00).
 4. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W tym tygodniu przypada 1 Czwartek, 1 Piątek i 1 Sobota miesiąca. W czwartek, Msza Św. w intencji powołań o godz. 7:30, po tej Mszy całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu, aż do godz. 16:50. W piątek o godz. 15:00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS. Również w piątek Msza Św. Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 7:30. W sobotę, Msza Św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:30. Przypominamy, iż dzisiaj w ostatnią niedzielę października, Msza św. o godz. 20.15 odprawiana jest po raz ostatni.
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
 6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
 7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli : + Halina Jasiczek - lat 70, + Wiesława Świech – lat 86, + Ireneusz Kazimierczak – lat 75, + Jerzy Niedbał – lat 64 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…