Ogłoszenia Duszpasterskie na Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21.11.2020.
 1. Przeżywamy ostatnią niedzielę w roku liturgicznym - uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Oddajemy swoje życie oraz całą ludzkość Jezusowi Królowi. Po każdej Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiamy Litanię do NSPJ i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.
  Dzisiaj przypada 3 niedziela miesiąca, niedziela „Daru Serca”. Modlimy się za Ofiarodawców i Darczyńców naszej parafii. Ofiary zebrane na tacę, zostaną przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni oraz prowadzone prace przygotowawcze. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za dar złożony na tacę lub przelany na konto parafii. Bóg Zapłać.
  Dzisiaj również po Mszach św. przy wyjściu z kościoła odbywa się zapowiedziana kwesta do puszek w ramach pomocy Caritas dla migrantów na granicy polsko – białoruskiej.
 2. Jutro, w poniedziałek 22 listopada o godz. 18:00, zapraszamy wszystkich czcicieli św. Szarbela na Mszę św. o uzdrowienie duszy i ciała. Msza św. połączona będzie z błogosławieństwem relikwiami oraz namaszczeniem olejem św. Szarbela.
  W środę o godz. 16:30 w Domu Parafialnym odbędzie się kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Również w środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także tuż przed Mszą św. W piątek o godz. 15:00 w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS. Również w piątek 26.11 o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 3. W pierwszą niedzielę Adwentu czyli za tydzień, w naszym kościele odbędzie się świąteczny kiermasz, na którym będzie można nabyć stroiki świąteczne. Ofiara złożona przy nabyciu stroika posłuży na wsparcie dzieł prowadzonych przez parafialny oddział Caritas.
 4. Fundacja „Małych Stópek” od 28 listopada rusza z kolejna akcją „Paczuszka dla Maluszka”. Jest to świąteczna akcja, podczas której zbieramy pieluszki jednorazowe oraz artykuły chemii kosmetycznej i przygotowujemy bożonarodzeniowe prezenty dla dzieci, znajdujących się pod opieką Fundacji. Wśród artykułów higienicznych do pielęgnacji niemowląt, potrzebne są przede wszystkim: pieluszki, żele, pudry, kremy, szampony, oliwki i chusteczki nawilżone. Szczegóły na www.fundacjamalychstopek.pl
 5. Lomunikat Zespołu Duszpasterskiego parafii pw św. Stanisława BM w Czeladzi
  W związku z zapytaniami parafian o przebieg wizyty duszpasterskiej w bieżącym roku informujemy, iż wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wiernych oraz biorąc pod uwagę fakt braku tej wizyty w ubiegłym roku, planujemy rozpocząć odwiedziny w domach naszych Parafian już od poniedziałku 29 listopada , czyli po 1 niedzieli Adwentu. Szczegółowy plan wizyty kolędowej do Świąt już znajduje się na tablicach ogłoszeń w kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli : + Jadwiga Kupiec – lat 88 , + Jan Stępień – lat 93 , + Stanisław Michalec – lat 87, + Czesław Stalka– lat 85 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…