Ogłoszenia duszpasterskie na 5 Niedzielę Wielkanocną 15.05.2022.

1). Trwamy nadal w radości ze Zmartwychwstania Chrystusa  przeżywając dzisiaj Międzynarodowy Dzień Rodziny.
Dzisiaj także przypada 3 niedziela miesiąca, niedziela „Daru Serca”. Modlimy się za Ofiarodawców i Darczyńców naszego kościoła. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za dar złożony na tacę lub przelany na konto parafii. Bóg Zapłać.
Dziękujemy panu inż. Mariuszowi Gradowskiemu za nadzór przy pracach retencyjnych przy budynku kościoła. Wykonano dwie studnie i jest przygotowywana trzecia odkrywka. Prace mają na celu zlokalizowanie zlewiska wód, które mają wpływ na wilgotność ścian kościoła.

2). We wtorek o godz. 18:00 Msza św. z nowenną do św. Judy Tadeusza. W środę o godz. 18:00 Msza św. z nowenną wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem N.S.

3). W sobotę 21 maja rozpocznie się w naszym kościele peregrynacja Krzyża św. i relikwii św.Jana Pawła 2. Krzyż św. Jana Pawła 2 to krzyż bardzo szczególny. Krzyż ten Jan Paweł 2 trzymał w rękach podczas swojej ostatniej Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek 25 marca2005 r. w rzymskim Koloseum. Jan Paweł 2 nie mógł już w tej Drodze Krzyżowej uczestniczyć osobiście, jednak brał w niej udział za pośrednictwem telewizji trzymając w rękach Krzyż. Wziął go w swoje ręce, ucałował i tulił się do niego, a potem powiedział: „ I ja także ofiaruję moje cierpienia, aby dopełnił się Boży plan. ” Zapraszamy do udziału w peregrynacji  grupy i stowarzyszenia parafialne, Służbę liturgiczną oraz wszystkich Parafian.
Program peregrynacji:
17:00 powitanie Krzyża i relikwii św. Jana Pawła 2
19:00 koncert dedykowany św. Janowi Pawłowi 2 w ramach Festiwalu Ave Maria
22:00 adoracja NS i animacja śpiewno – muzyczna w wykonaniu pana Adama Plucińskiego z   
           Siemianowic Śl.
23:00  Różaniec św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego
24:00  Msza św. za Parafian
Po zakończeniu Mszy adoracja indywidualna
W niedzielę o godz.15:00 zakończenie peregrynacji nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego oraz pożegnanie Krzyża i relikwii.  
Również w niedzielę 22 maja o godz. 18:00, zapraszamy wszystkich czcicieli św. Szarbela na Mszę św. o uzdrowienie duszy i ciała. Msza połączona będzie z błogosławieństwem relikwiami i namaszczeniem  olejem św. Szarbela.

4). Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
5). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
6). W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli : +Władysława Nowak – lat 94, +Mirosław Gradzik – lat 81, +Teresa Krzemień – lat 76, +Eulalia Pieczyrak – lat 90 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…