Ogłoszenia duszpasterskie na 12 Niedzielę Zwykłą 19.06.2022.

1). Z serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii miała tak piękny i podniosły charakter. Grupom i stowarzyszeniom parafialnym, budowniczym ołtarzy, pracownikom kościelnym, dzieciom komunijnym wraz z Rodzicami i wszystkim wiernym za tak liczny udział i zaangażowanie. W sposób szczególny dziękujemy paniom – Dorocie Wszelakiej, Barbarze Polak, Janinie Jaszczerskiej, Marii oraz Dorocie Wiślak, Teresie Ganszczyk, Zofii Kuś oraz panom – Krzysztofowi Swiderskiemu, Władysławowi Kidawie i Wojciechowi Owczarkowi- Bóg Zapłać.
Dzisiejsza niedziela to niedziela ,,Daru Serca”, modlimy za Ofiarodawców i Darczyńców naszej świątyni, a ofiara złożona na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące i trwające prace przygotowawcze.

2). We wtorek o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną do św. Judy Tadeusza. W środę 22 czerwca o godz. 18:00, zapraszamy wszystkich czcicieli św. Szarbela na Mszę św. o uzdrowienie duszy i ciała. Msza połączona będzie z błogosławieństwem relikwiami i namaszczeniem olejem św. Szarbela oraz z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.  

3). Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna w dzisiejszą niedzielę po Mszy o godz. 16.00, a w tygodniu po Mszy o godz. 18.00. W czwartek będziemy obchodzić przełożoną z 24 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela oraz zakończenie Oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy grupy parafialne oraz wszystkich chętnych o pomoc w budowie ołtarzy. Po procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

4). W piątek uroczystość NSPJ. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, o godz. 8:00 dodatkowa Msza św. dziękczynna dla dzieci i młodzieży oraz Grona Pedagogicznego i Rodziców na zakończenie roku szkolnego, następnie o godz. 9:00, 16:00 i o godz. 18:00 comiesięczna Msza święta zbiorowa za zmarłych. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem N.S.

5). Zachęcamy do wsparcia dzieci i młodzieży wyjeżdżającej na wakacje z naszej parafii. Ofiarę zbieramy do puszek po dzisiejszych Mszach św.
6). Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
7). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
8). Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeb odbył się w minionym tygodniu :
+Józefa Stefanek – lat 89 , +Rozalia Rozwadowska – lat 89 - Wieczny odpoczynek…