Ogłoszenia Duszpasterskie na 1 Niedzielę Adwentu– 27.11.2022.

1). Tydzień temu przeżywaliśmy niedzielę ,,Daru Serca”. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom, za złożone ofiary na tacę oraz poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.

2). Dzisiaj przeżywamy 1 niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zachęcamy do udziału w Mszach św. roratnich w tygodniu, od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
Od dzisiejszej niedzieli zapraszamy dzieci wraz z  Rodzicami na dodatkową Mszę św. o godz. 12:30 recytowaną z homilią dedykowaną dla najmłodszych.

3). Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy w minionym tygodniu obficie wypełnili charytatywne tutki i wsparli akcję Caritas dla potrzebujących.
Caritas rozpoczyna akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca goszcząca na naszym stole wigilijnym to konkretne dziecko, któremu udzieliliśmy pomocy materialnej. Świece można zakupić w zakrystii. Natomiast W przyszłą niedziele wolontariusze z PZC i SKC pragnąc wesprzeć Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będą sprzedawać świece na stół wigilijny.
Przez cały Adwent w kościele, będzie wystawiony kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla osób samotnych, starszych i z niskimi dochodami.        

4). W najbliższą środę z okazji rozpoczynającego się Adwentu młodzież uda się do Diecezjalnego Domu Samotnej Matki, aby wspólnie  z podopiecznymi spędzić czas i ofiarować lampiony adwentowe.  Również w środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także tuż przed Mszą św.  
       W tym tygodniu przypada 1 Czwartek, 1 Piątek i 1 Sobota miesiąca. W czwartek, Msza Św. w intencji powołań o godz. 7:30, po tej Mszy całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu, aż do godz. 17:00. W piątek o godz. 15:00 w kościele Msza św. i  Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS i pouczeniem Miłosierdzia. W piątek również Msza Św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz.7:30. W sobotę, Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:30.
Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota będą również okazją do przeżycia Adwentowych Dni Skupienia. Program tych dni jest następujący : w 1 Czwartek 1.12. Msze św. z nauką ogólną o godz. 9:00 i 18:00, w 1 Piątek 2.12. Msza św. z nauką ogólną o godz. 9:00 i z nauką dla dzieci o godz. 15:00, w 1 Sobotę 3.12. Msze św. z nauka ogólną o godz. 9:00 i 18:00.

5). W niedzielę za tydzień 4 grudnia, wspominamy św. Barbarę – patronkę górników i hutników. O godz. 11:15 zapraszamy na Mszę Św. barbórkową w intencji Górników i ich Rodzin.

6). W związku ze zbliżającymi się świętami dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na ozdoby świąteczne do naszego kościoła.

7). Od jutra czyli od poniedziałku 28 listopada, rozpoczynamy wizytę duszpasterską w domach naszych Parafian. Szczegółowy plan wizyty kolędowej na bieżący tydzień znajduje się na tablicach ogłoszeń w kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii. Oto plan wizyty :
28.11.22 poniedziałek od godz 15:30
1) Ks. Andrzej - Miasta Auby 2 (od góry)
2) Ks. Piotr - Grodziecka (domy prywatne), Wesoła
3) Ks. Łukasz - Będzińska

29.11.22 wtorek od godz 15:30
1) Ks. Andrzej - Miasta Auby 4 (od góry)
2) Ks. Piotr - Wojkowicka (od szpitala), Chmielna, Malinowa
3) Ks. Łukasz - Słoneczna, Cicha, Związku Orła Białego, Pieńkowskiego

30.11.22  środa od godz 15:30
1) Ks. Andrzej - Miasta Auby 6 (od góry)
2) Ks. Piotr - Ogrodowa (domy prywatne), Asfaltowa
3) Ks. Łukasz - Kilińskiego, Nadrzeczna

01.12.22  czwartek od godz 15:30
1) Ks. Piotr – Szpitalna  (domy prywatne), Szpitalna 2
2) Ks. Łukasz - Sobieskiego, Sadowa, Jagodowa, Boczna

02.12.22 piątek  od godz 15:30
1) Ks. Andrzej - Miasta Auby 8  (od góry)
2) Ks. Piotr - Zielona, Wspólna, Madera, Rolnicza
3) Ks. Łukasz - Boguckiego, Łączkowa, Niwa

03.12.22 sobota od godz 9:00
1) Ks. Andrzej - Miasta Auby 10 (od góry)
2) Ks. Piotr - Przełajska (od początku do końca)
3) Ks. Łukasz - Bytomska ( od początku do końca)

7).  Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.

8). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

9). Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu : +Lesław Politacha- lat 72 - polecajmy go oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek