Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę Wielkiego Postu 12.03.2023.

1). W poniedziałek przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się o światło Ducha Świętego i potrzebne łaski w roztropnym prowadzeniu Kościoła Świętego dla Papieża.
2). Również jutro w poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17:30 ministrantów i młodzież. Następnie przejdziemy do Kamienicy Konarzewskich na wspólne spotkanie.
              We wtorek 14 marca o godz. 15:30 w Domu parafialnym odbędzie się spotkanie  Sodalicji Mariańskiej. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków.
W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także tuż przed Mszą św.  
       W środę na godz. 18.00 zapraszamy do kościoła na kolejne spotkanie formacyjne Rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia 1 Komunii Świętej.      
             W czwartek 16 marca zapraszamy kandydatów do Bierzmowania z klas 7 i 8 na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie po Mszy na kolejne spotkanie formacyjne.
                       W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem N.S.
Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu o godz.16:30 dla dzieci i o godz. 17:15 dla wszystkich.
            W najbliższy piątek i sobotę wolontariusze z SKC i PZC będą prowadzili zbiórkę żywności w Biedronce przy ul. Szpitalnej  w ramach ogólnopolskiej akcji „Tak. Pomagam”. Zachęcamy do zapełniania ich koszyków żywnością o długim terminie przydatności. Zebrane w ten sposób artykuły spożywcze zostaną przekazane przez PZC najbardziej potrzebującym.
Również w naszym kościele znajduje się kosz, który możemy zapełniać darami dla osób potrzebujących wsparcia.
            W niedziele Wielkiego Postu po Mszy o godz. 16:00, Gorzkie Żale z wystawieniem NS i kazaniem pasyjnym.
3). W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, a poprowadzi je ks. Przemysław Lech – rzecznik prasowy Diecezji Sosnowieckiej.
4). Parafialny Zespół Caritas prowadzi zapisy na koncert „Gramy dla mamy”, na którym wystąpi m.in. zespół Zakopower. Cena biletu 40 zł. Istnieje możliwość wspólnego transportu z parafii za dopłatą 10 zł. Środki pozyskane z biletów zostaną przeznaczone na utrzymanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w zakrystii.
5). Zachęcamy do zakupu Paschalików i Baranków Wielkanocnych. Można je nabyć u wolontariuszy przy wyjściu z kościoła, a środki pozyskane z ich sprzedaży pozwolą wesprzeć dzieła podejmowane przez naszą Diecezjalną Caritas.
6). Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje do grobu Pana Jezusa.
7).  Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
8). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki
Bożej. Szczęść Boże.
9). Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu : +Barbara Kuta – lat 92, +Zofia Ścibisz – lat 92, +Barbara Olech – lat 75, +Romana Rasała – lat 58, +Tadeusz Pardela – lat 68 – polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …