Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Urocz. Najświętszej Trójcy - 04.06.2023.

1). Dzisiaj przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej.

2). W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia  - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem N.S.

3). W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała prosimy wszystkich, którzy do tej pory angażowali się oraz nowych chętnych o zaangażowane się w budowę ołtarzy wokół rynku Starego Miasta i staranne przygotowanie uroczystości.
W czwartkową uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja Bożego Ciała. Do udziału w procesji zapraszamy parafian i gości, Służbę Liturgiczną, dzieci pierwszokomunijne, dzieci do sypania kwiatków, niosących baldachim i feretrony oraz wszystkie grupy i stowarzyszenia parafialne. Kolejne Msze w tym dniu - po procesji około 12.15 i o godz. 18.00.
Podczas Oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
W dniu 9 czerwca 2023 r. (piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa) obowiązuje dyspensa ks. Biskupa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

4). Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego jest zaplanowana na piątek 30 czerwca, do godziny 11:00 przy bocznych drzwiach do zakrystii.

5).  Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.

6). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki
Bożej. Szczęść Boże.
Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu : +Teodozja Chwalba – lat 90, +Józef Stęplewski – lat 81, +Zdzisława Koza – lat 76 – polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …