Ogłoszenia duszpasterskie na 2 Niedzielę Adwentu 10.12.2023.

1). Dzisiaj przeżywamy Parafialny Dzień Skupienia – nauki podczas wszystkich Mszy sw. głosi ks. Prałat Henryk Szymiec.
Dzisiaj również obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na ten cel.

2). W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także tuż przed Mszą św.  
W piątek o godz. 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS.

3). Prowadzimy akcję „Tytki Charytatywnej”, czyli papierowej torby, którą parafianie zabierają, by wypełnić najbardziej potrzebnymi produktami. Może to być żywność oraz produkty chemii gospodarczej. Torby te składamy do 17 grudnia w kościele.                          
Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece można zakupić w zakrystii. Przez cały Adwent w kościele jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla osób samotnych, starszych i z niskimi dochodami.     

4). W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki wigilijne. Z poświęconymi opłatkami na stół wigilijny udaje się do domów naszych parafian pan organista Robert.

5). Najbliższa niedziela to niedziela ,,Daru Serca”, podczas której będziemy się modlić za Ofiarodawców i Darczyńców naszej świątyni, a ofiara złożona w tym dniu na tacę będzie przeznaczona na wydatki związane z utrzymaniem i konserwacją naszej świątyni. Składamy serdeczne podziękowania Darczyńcom naszej świątyni za wszystkie złożone dotychczas ofiary, zarówno na tacę jak i poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.

6). Tygodnik katolicki „Niedziela", jest dostępny na stoliku z prasą. Zachęcamy do jego zakupu i lektury.

7). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże. Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu : + Alina Smolarska – lat 85, + Helena Czerw – lat 71, + Bogumiła Warońska – lat 91 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…