Ogłoszenia duszpasterskie na 6 niedzielę zwykłą 11.02.2024

Ogłoszenia duszpasterskie na 6 niedzielę zwykłą 11.02.2024

1). Dzisiaj 6 niedziela zwykła. Obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W szczególny sposób modlimy się za wszystkich, którzy cierpią na rozmaite choroby.

               Msze św. od poniedziałku 12 lutego sprawowane będą w tygodniu o godz. 7:00, 7:30, 17:30 i 18:00.

 

2). We wtorek 13 lutego o godz. 18:00 zapraszamy na kolejną Mszę św. w intencji o pokój i pojednanie w Ojczyźnie.

         Również we wtorek 13 lutego w Domu Parafialnym odbędzie się o godz. 15:00 spotkanie członków i sympatyków Sodalicji Mariańskiej, a o godz. 18:00 spotkanie Akcji Katolickiej.

 

3). W najbliższą środę przypada Środa popielcowa. Rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Pamiętajmy o ścisłym poście i o pokutnym charakterze tego dnia. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także tuż przed Mszą św.

        W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu o godz.16:30 Droga Krzyżowa ze szczególnym udziałem dzieci i o godz. 17:15 ze szczególnym udziałem młodzieży i dorosłych.    

       W niedziele Wielkiego Postu po Mszy o godz. 16:00 Gorzkie Żale z wystawieniem NS i kazaniem pasyjnym.

 

4) Zakończyła się wizyta duszpasterska w domach naszych Parafian. Składamy serdeczne podziękowanie tym rodzinom , które przyjęły wizyty duszpastersko -kolędowe. Osoby, które nie mogły z różnych powodów przyjąć kapłana w wyznaczonych terminach proszone są o ustalenie terminu wizyty dodatkowej bezpośrednio z księdzem Proboszczem.

 

5). Najbliższa niedziela to niedziela ,,Daru Serca”, podczas której będziemy się modlić za Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej świątyni, a ofiara złożona w tym dniu na tacę będzie przeznaczona na jej utrzymanie i prace remontowe. Składamy serdeczne podziękowania Darczyńcom naszej świątyni za wszystkie złożone dotychczas ofiary, zarówno na tacę jak i poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.

6). Tygodnik katolicki „Niedziela", jest dostępny na stoliku z prasą. Zachęcamy do jego zakupu i lektury.

7). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.    

8). Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu :

+ Czesława Jaworska – lat 94, + Józefa Gidek – lat 94 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…