Uroczysta Msza Św. za Ojczyznę 11 listopada Czeladź

miniaturaW dniu 11 Listopada, z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w czeladzkiej świątyni, pw św. Stanisława BM, odbyła się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem księdza proboszcza Jarosława Wolskiego,sprawowana w intencji Ojczyzny.

W uroczystości udział wzięli : burmistrz miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec wraz z małżonką, przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Moćko wraz z radnymi oraz poczty sztandarowe - Miasta Czeladź, Rady Miejskiej, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Czeladzi, Związku Emerytów i Rencistów Kopalni Saturn, Związku NSZZ Solidarność Emerytów i Rencistów w Czeladzi, Centralnego Zakładu Odwadniania Kopalń w Czeladzi, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Czeladzi, Zagłębiowskiego Koła Pszczelarzy w Czeladzi, Harcerskiego Kręgu Seniorów, Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeladzi, Polskiego Związku Działkowców Delegatura w Sosnowcu, Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Czeladzi, Sodalicji Mariańskiej oraz Zakonu Rycerzy Kolumba. Ponadto obecni byli przedstawiciele Straży Miejskiej w Czeladzi, Czeladzkiego Klubu Pielgrzyma, Stowarzyszenia Miłośników Czeladzi oraz Klubu Rodów Czeladzkich z panią prezes Danutą Walczak

Po Mszy Św. odbył się uroczysty przemarsz ulicami miasta z towarzyszeniem orkiestry dętej. Poniżej zamieszczone są linki : do homilii,którą wygłosił ks. proboszcz oraz do krótkiego filmu.


Homilia wygłoszona przez ks. kanonika Jarosława Wolskiego

przemarsz ulicami Czeladzi - film na youtube