Uroczystość 3 Majowa w Czeladzi.

miniatura3 maja, w niedzielę o godz.10:00, w kościele św. Stanisława BM w Czeladzi, odbyła się uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny.

Mszę celebrował oraz homilię wygłosił proboszcz parafii, ksiądz Jarosław Wolski. Obecni byli goście: Burmistrz miasta Zbigniew Szaleniec wraz z małżonką Iwoną, Dyrektorem Muzeum Saturn oraz zastępca Burmistrza Beata Zawiła. Po zakończeniu Mszy świętej obecni goście oraz parafianie mogli wysłuchać minirecitalu w wykonaniu Grzegorza Biernackiego, tenora opery Śląskiej w Bytomiu z towarzyszeniem Roberta króla, organisty tutejszej parafii. Po zakończeniu Mszy św. Burmistrz w tym roku osobiście udał się na Plac Konstytucji, by tam złożyć wiązankę kwiatów.

Poniżej znajdziemy linki do homilii oraz minirecitalu.

homilia

minirecital