Msza św. ku czci św. Szarbela

miniaturaW parafii św Stanisława BM w Czeladzi, każdego 22 dnia miesiąca, sprawowana jest Msza św. za wstawiennictwem Świętego Szarbela.

Podczas Eucharystii sprawowanej w miesiącu lutym, którą celebrował proboszcz parafii ks. Jarosław Wolski, modlono się w intencji o uzdrowienie duszy i ciała, dla wszystkich przybyłych wiernych. Ponieważ lutowe spotkanie odbyło się podczas rekolekcji wielkopostnych, dlatego Słowo Boże skierował do wiernych ojciec rekolekcjonista, ksiądz Dariusz Chałupczyński - wicedyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej oraz misjonarz na Kubie, a wcześniej w Kamerunie. Jak zwykle po zakończonej Mszy, proboszcz i asystujący mu kapłani, udzielili wiernym indywidualnego błogosławieństwa relikwiami oraz namaszczenia na czole olejem św. Szarbela. Coraz większa grupa wiernych gromadzi się w tutejszym kościele, by wypraszać zdrowie duszy i ciała, a św. Szarbel zyskuje coraz liczniejszych czcicieli. Czeladzka parafia zaprasza wszystkich chętnych na kolejne spotkanie w poniedziałek 22 marca o godz. 18:00.

(relacja ks. Andrzej)