Publiczny Różaniec na Rynku w Czeladzi

miniaturaDnia 14 kwietnia o godzinie dziewiętnastej na Rynku naszego miasta odmówiony został Publiczny Różaniec o odnowę moralną narodu polskiego. Modlitwie przewodniczył proboszcz parafii - ks. Jarosław Wolski. Wraz z nim modliło się blisko czterdziestu wiernych, a wśród nich przedstawiciele Zakonu Rycerzy Kolumba.

Zebranych nie odstraszyła niesprzyjająca pogoda czyli drobny deszcz i niska temperatura. Wszyscy zgromadzili się przed figurą Matki Bożej, którą ustawiono na Rynku specjalnie na tę okazję. Wśród modlących się osób panowała atmosfera zatroskania o losy naszego kraju. Jednocześnie ta żarliwa modlitwa czcicieli Niepokalanej pokazała także ich olbrzymią ufność w opiekę Matki Przenajświętszej, która jest przecież Królową Polski, a więc Królową i specjalną Opiekunką całego narodu polskiego. Kolejne spotkania różańcowe na Rynku w Czeladzi będą odbywać się zawsze w drugą środę każdego miesiąca o godzinie dziewiętnastej. Taki harmonogram przewidziany jest przez cały okres letni aż do września włącznie. Mamy nadzieję, że letnie miesiące i ładniejsza pogoda przyciągną jeszcze liczniejsze grono wyznawców, którym nie jest obojętne dobro naszego kraju.

(relacja - Agnieszka Babio)