Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała

miniaturaComiesięczne Msze święte o uzdrowienie duszy i ciała za wstawiennictwem świętego Szarbela stały się już tradycją w naszej parafii.

W miniony czwartek przypadał dwudziesty drugi dzień kwietnia i zgodnie z tradycją o godzinie osiemnastej została odprawiona uroczysta Msza święta upraszająca łaski za pośrednictwem tego świętego. Liturgii przewodniczył proboszcz parafii - ksiądz Jarosław Wolski.

W swej homilii celebrans przywołał orędzie świętego Szarbela, według którego każdy człowiek to lampa z przezroczystym szkłem. W każdym z nas Bóg zapala płomień, a naszym zadaniem jest rozświetlanie ciemności w świecie. Wiele osób jednak dekoruje i upiększa przezroczyste szkło swojej lampy i tym samym zaciemnia światło tlące się w jej wnętrzu. Każdy grzech jest takim ubarwianiem duszy zasłaniającym nasze wewnętrzne światło. Poprzez sakrament pokuty i pojednania Bóg pozwala naszemu światłu znów rozświetlać mroki codzienności.

Po zakończonej Mszy świętej odbyło się błogosławieństwo relikwiami świętego Szarbela Makhloufa, a chętni mogli także otrzymać namaszczenie olejem tego wielkiego świętego. Oby nasze wewnętrzne lampy zawsze świeciły jasnym i mocnym światłem rozświetlającym ciemności współczesnego świata. Święty Szarbelu, umocnij naszą wiarę!

(relacja Agnieszka Babio & ks.Łukasz)