Pierwsza Komunia Święta

miniaturaDnia 2 maja siedemdziesięcioro czworo dzieci z naszej parafii przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej.

Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne dzieci zostały podzielone na trzy grupy i sakrament ten został udzielony im podczas mszy świętych o godzinie 10.00, 11.15 i 12.30. Dzieci zostały przygotowane do uroczystości przez księdza Łukasza Gładkiego oraz panią katechetkę Kingę Kłusek. Celebransem ceremonii był ksiądz proboszcz Jarosław Wolski.

Rodzice dzieci komunijnych zaangażowali się w liturgię poprzez pierwsze i drugie czytanie oraz złożenie darów na ręce celebransa. Natomiast pani katechetka uświetniła uroczystość swym pięknym śpiewem podczas psalmu. W czasie homilii ksiądz proboszcz podkreślił, jak trudne było przygotowanie dzieci do tego sakramentu w minionym roku szkolnym. Dzieci te pozbawione były bowiem bezpośredniego kontaktu, który jest podstawą budowania więzi ze wspólnotą. Chrystus jest winnym krzewem, a te dzieci komunijne to Jego latorośle. Muszą one zatem mieć więź z Jezusem i ze wspólnotą Kościoła. Ta więź budowana jest tylko bezpośrednio i nie może ona być zastąpiona przez kontakt wirtualny.

Pod koniec liturgii rodzice złożyli podziękowania i wręczyli kwiaty księdzu proboszczowi, księdzu Łukaszowi oraz pani katechetce. Módlmy się, by dzieci komunijne na zawsze zachowały więź z Chrystusem i by promieniowały wewnętrznym pięknem pochodzącym od Boga. Oby pozostały wierzące w Chrystusa i wypełniały przykazania miłości.

Relacja Agnieszka Babio & ks.Andrzej