Msza święta o uzdrowienie duszy i ciała

miniaturaW miniony czwartek przypadał 22 dzień miesiąca lipca. W związku z tym jak co miesiąc w kościele pw św. Stanisława BM w Czeladzi o godz. 18:00 odprawiona została uroczysta Msza święta o uzdrowienie duszy i ciała za wstawiennictwem świętego Szarbela. Przewodniczył jej proboszcz - ks. Jarosław Wolski. Uczestniczyła w niej liczna grupa wiernych wpatrzonych w relikwie tego wielkiego świętego znajdujące się na ołtarzu.

W swej homilii celebrans uświadomił zebranym, że droga Marii Magdaleny powinna być dla nas wzorem. Ona szła do grobu Pana pełna miłości i wiary. Ta postawa miła Bogu umożliwiła odpuszczenie jej win. My często składamy do grobu nasze nadzieje i wiarę, a przecież bez tych wartości nasza droga jest pusta. Tylko Chrystus może nam zdjąć z serca i duszy przygniatający nas kamień. On zmartwychwstał, by otworzyć nasze groby, także groby naszych chorób, cierpień i niespełnionych pragnień. To Miłość jest lekiem na wszystko. Skoro Miłość stworzyła ludzkie ciało, to tylko Ona potrafi je wyleczyć.

Święty Szarbel zawierzył swoją drogę Temu, który jest Miłością. Dzięki temu zawierzeniu Ten, który jest Miłością dokonywał cudów leczenia ludzkich dusz i ciał. Módlmy się usilnie o łaskę takiej wiary i zawierzenia Bogu. Nigdy nie traćmy nadziei, bo miłość Boga do człowieka nie zna granic. Miłość czyni cuda. Po Mszy wierni otrzymali błogosławieństwo relikwiami i namaszczenie olejem św.Szarbela.

relacja: Agnieszka Babio & ks.Andrzej