Publiczny Różaniec

miniaturaZimowa aura nie odstraszyła oddanych czcicieli Maryi zatroskanych losem naszego kraju, którzy dnia 11 grudnia o godzinie 13 zebrali się na czeladzkim Rynku, by wspólnie odmówić Publiczny Różaniec o Odnowę Moralną Narodu Polskiego. Spotkaniu przewodniczył ksiądz proboszcz Jarosław Wolski, a towarzyszyła mu liczna grupa wiernych.

Ostatnie spotkanie różańcowe w tym roku przypadło w miesiącu, w którym obchodzimy 40-tą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Swoją modlitwą objęliśmy wszystkich tych, którzy stracili swe życie w walce o wolność. Pamiętając o nich, modliliśmy się, by odnowa moralna naszego narodu była jak najszybsza.

Odmówiliśmy wspólnie część chwalebną różańca świętego. Ksiądz proboszcz w rozważaniach tajemnic podkreślił, że Chrystus jest naszą drogą do wyzwolenia i naszej drugiej ojczyzny, która jest w niebie. Podążając Jego drogą, nie jesteśmy sami. Jest z nami Duch Święty, który ma moc „odnowienia oblicza ziemi, tej ziemi”.

Nad głowami modlących się powiewała biało-czerwona flaga przypominająca o ważnych wydarzeniach z 13 grudnia 1981 roku. Nasycona barwa naszego symbolu narodowego wyróżniała się na tle ośnieżonego krajobrazu. Spotkanie to pokazało, że nie brakuje wśród nas tych, dla których ważne jest dobro naszego narodu.

(relacja Agnieszka Babio & ks.Andrzej)