Publiczny Różaniec

miniaturaPubliczna modlitwa różańcowa o odnowę moralną Narodu polskiego odbyła się dnia 13 kwietnia o godzinie 19 w parafii pw św. Stanisława BM w Czeladzi. . W tym miesiącu miał on formę procesyjną wokół Rynku Starego Miasta. Na czele procesji niesiona była figura Matki Bożej. Modlitwie przewodniczył proboszcz miejsca - ks. Jarosław Wolski. Uczestniczyło w niej około 60 osób, które rozważały tajemnice bolesne różańca.

Uczestnicy swoją modlitwą objęli tych, którzy cierpią niesprawiedliwie, giną od bomb. „Cierpienie nigdy nie jest osamotnione. Z cierpiącymi zawsze jest Chrystus i Jego Matka. Należy o tym zawsze pamiętać, gdy jest nam ciężko i zaczynamy czuć się osamotnieni w naszym cierpieniu.

Śmierć Pana Jezusa to punkt kulminacyjny historii zbawienia. Potrzeba było tego tragicznego wydarzenia i ofiary Jezusa Chrystusa, by człowiek uświadomił sobie, że grzech zabija w nim życie Boże. Krzyż otworzył ludziom bramy nieba.” Kolejny różaniec odbędzie się w srodę 11 maja o godz. 19:00.

Relacja Agnieszka Babio & ks. Andrzej