Czeladź Publiczny różaniec na Rynku Starego Miasta

miniaturaNie można przecenić siły modlitwy różańcowej. Dodatkowo jeśli jest ona odmawiana we wspólnocie, to staje się potężnym orężem w walce ze złem, gdyż: „Gdzie dwóch albo trzech zgromadzi się w imię moje, ja jestem wśród nich”. Zgodnie ze słowami Jezusa wierni z naszej parafii zgromadzili się dnia 12 listopada na wspólnej modlitwie w ramach Publicznego Różańca o Odnowę Moralną Narodu Polskiego. Spotkanie miało miejsce na Rynku Starego Miasta, a przewodniczył mu proboszcz - ks. Jarosław Wolski

Modlący rozważali tajemnice chwalebne. W listopadowym spotkaniu szczególnie gorąco oddali oni opiece Matki Bożej naszą Ojczyznę. Jak nasi praojcowie w czasie zaborów gorąco wierzyli w zmartwychwstanie Polski i jej odrodzenie się do niepodległości, tak my gorąco wierzymy, że dzięki wspólnej modlitwie i opiece Maryi – naszej Królowej - naród polski uwolni się z więzów grzechu i wraz z Chrystusem zmartwychwstanie do prawdziwego życia. Ta modlitwa była pełnym zawierzeniem naszej Ojczyzny Królowej Polski i Królowej Nieba.

Na koniec spotkania zebrani odmówili także modlitwę „Wieczny odpoczynek” za wszystkich, którzy oddali swe życie na ołtarzu Ojczyzny. Dobremu Bogu oddali także bratni naród ukraiński, który wieki temu stanowił wraz z nami jedną Rzeczpospolitą. Pamiętając szczególnie o ich heroicznej walce, modlący się prosili o pokój dla nich i dla całego świata.

Modlących się otaczała przepiękna jesienna aura, niezwykła wręcz ja na tę porę roku. Proboszcz podziękował wszystkim za to publiczne wyznanie wiary w myśl słów Jezusa, który powiedział: „Kto przyzna się do mnie, do tego Ja przyznam się przed Moim Ojcem”. Szczególne podziękowania skierował do wszystkich organizatorów i inicjatorów Publicznego Różańca o Odnowę Moralną Narodu Polskiego.

Relacja Agnieszka Babio & ks.Andrzej