Msza Święta w intencji uzdrowienia duszy i ciała

miniaturaChorzy z parafii pw. św. Stanisława B.M. w Czeladzi po raz kolejny zebrali się na comiesięcznej Mszy Świętej odprawianej w intencji uzdrowienia duszy i ciała za wstawiennictwem świętego Szarbela. Wydarzenie miało miejsce 22 listopada o godzinie 18. Eucharystii przewodniczył ksiądz kanonik Jarosław Wolski.

Przy tej okazji warto rozważyć słowa z Księgi Izajasza: „Duch Pana Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił”. Musimy uzmysłowić sobie, że tym namaszczeniem, o którym mówi prorok, jest łaska uświęcająca. Osobą, która w pełni była godna doświadczyć tej łaski, jest Maryja wybrana przez Boga na Matkę Jego Syna. Jednakże osobami także doświadczającymi łaski Pana są święci, którzy swym życiem naśladowali postawę Matki Najświętszej. Przykładem może być postać świętego Szarbela Makloufa. On tak samo jak i Maryja cenił sobie postawę milczenia, pokory i całkowitego zaufania Bogu.

Współcześnie wydaje się, że niewiele jest już osób, które poszukiwałyby Boga i wyrażały potrzebę podążania Jego drogą. Duch tego świata to głos epikurejskiego korzystania z życia, a nawet wręcz zbliżanie się ku hedonizmowi. Przy takim powszechnym podejściu do życia postawa ludzi wierzących jest sprzeciwem wobec tego świata. Dla prawdziwego katolika wszystkie sprawy rozpoczęte tu na ziemi mają mieć swój finał w niebie. Kroczmy zatem odważnie drogą świętości, nawet jeśli wiąże się ona z niezrozumieniem czy wręcz ostracyzmem społecznym, bowiem obdarzeni zostaliśmy łaską Pana.

Na zakończenie liturgii wierni umocnieni Słowem Bożym podążyli w kierunku ołtarza, by przyjąć indywidualne błogosławieństwo relikwiami świętego Szarbela. Z gorącą wiarą przyjęli także namaszczenie świętymi olejami, by móc zachować zdrowie duszy i ciała.

Relacja Agnieszka Babio & ks.Andrzej