Zaproszenie na XIV edycję Festiwalu "AVE MARIA”

[PROGRAM W TREŚCI] Podczas spotkania dyrektor artystyczny festiwalu Kazimierz Kowalski przedstawił program tegorocznej edycji Festiwalu. 31 maja 2013 r., w pierwszym dniu Festiwalu Ave Maria, odbędzie się wykonanie opery narodowej Stanisława Moniuszki „Straszny dwór”, z okazji przypadającej w tym roku 150. rocznicy Powstania Styczniowego. Spektakl ten wystawiony będzie na czeladzkim Rynku o godzinie 20.00.

W drugi wieczór festiwalowy, w sobotę 1 czerwca br. o godz. 20.00 na Rynku w Czeladzi usłyszymy Koncert Galowy zatytułowany „Kazimierz Kowalski zaprasza”. Podczas koncertu będą wykonywane znane i popularne arie operowe, operetkowe oraz musicalowe.

W trzecim dniu Festiwalu (niedziela) w kościele św. Stanisława B.M. o godz. 19.00 zaprezentowane zostaną najpiękniejsze pieśni maryjne oraz arie z oper Verdiego, Mascagniego, Mozarta, Schuberta czy Pucciniego.

Tegoroczny Festiwal Ave Maria będzie miał dodatkowy akcent – 18 maja 2013 r. (sobota) o godz. 20.00 w kościele św. Stanisława B.M. w Czeladzi odbędzie się Ogólnopolski Koncert Chórów Lekarskich, które wykonają „Magnificat” Johna Rottera, a poprowadzi je dyrygent prof. Ryszard Handke.